Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Żywa lekcja historii ⁄

Żywa lekcja historii

27 kwietnia 2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w „żywej lekcji historii”, przygotowanej przez Jacentego Ordowskiego z Bractwa Rycerskiego Zamku Golub Dobrzyń.

Aktorzy zaprezentowali lekcję „Polska pierwszych Piastów”.

Spektakl obejmował informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej z okresu wczesnopiastowskiego.

Spotkanie przybliżyło tworzenie się państwa polskiego, przyczyny i skutki chrztu Polski, przypomniane zostały najważniejsze informacje z okresu wczesnego średniowiecza.

Aktorami w inscenizacji byli też sami uczniowie. Wcielili się w postacie księcia Mieszka, jego żony Dobrawy, zakonnika Galla Anonima i wojów drużyny książęcej.

Program przedstawienia zawierał scenki historyczne z pokazami walk wojów średniowiecznych.

Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów używanych w tamtym okresie.

opublikowano: 2017-04-27, © Magdalena Baranowska,